Zpět

Degustace s vinařstvím Vinice Hnanice 21.3. od 18:30

Ve čtvrtek 21. 3. v 18:30 k nám do VinVinu na degustaci ppět dorazí zástupce tradičního člena VOC Znojmo Vinice Hnanice, aby nám představil, jak novinky v produkci vinařství, tak tradiční a osvědčené odrůdy. V nedávné minulosti se totiž vinařství pyšnilo mnoha oceněními, takže jsme i my zvědavi na všechna prezentovaná vína.

NĚCO MÁLO O VINAŘSTVÍ

Vinařství začínalo jako pěstitel vinné révy, které zprvu dodávalo révu vinařstvím jako Znovín Znojmo. Dnes vinařství hospodaří na 270 ha vinic ve třech vinařských obcích Hnanice, Jaroslavice a Vrbovec. Všechny vinice jsou obhospodařovány integrovanou produkcí a dokonce vinice na území obce Hnanice leží v ochranném pásmu Národního parku Podyjí, z čehož plynou velmi přísné požadavky na ekologické hospodářství. Hrozny pro VOC vína pocházejí z viničních tratí: Knížecí vrch, Fládnická, u kapličky, Vinná Hora, Šác a Kacperky. Vína jsou zpracovávána v novém agroturistickém areálu bývalé roty pohraniční stráže na samém úpatí Národního parku Podyjí v Hnanicích.

KDE? VinVin vinný bar; Praha 3, Táboritská 1000/23, PSČ 130 00

Cena: 350 Kč za osobu
Po skončení degustace si budete moci vybrat a rovnou zakoupit vína z naší vinotéky s sebou, a to navíc se slevovým voucherem v hodnotě 100 Kč.

Kapacita je omezena na maximálně 30 osob, a proto si zakupte své vstupenky přímo u nás ve VinVinu nebo na našem eshopu zde.