Zpět

Degustace s vinařstvím VINO HORT 16.5. od 18:30

Stálice se vrací do VinVin na další degustaci!

Jsme velmi rádi, že můžeme opět přivítat vinařství VINO HORT se svými nezaměnitelnými víny.

Vinařství Víno Hort datuje kořeny svého vinařství do roku 1950, ale počátek aktivnější formy je dostavbou sklepa v roce 1996. Na konci roku 1999 vzniká Vinařství Jiří Hort v dnešní podobě. Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma ve sklepní uličce za školou. Vinařství Hort klade důraz na výběr zdravé suroviny s vyšším obsahem přírodního cukru, proto se nespokojí s hrozny z jedné vinařské trati či oblasti a vybírá hrozny z těch nejlepších poloh celé jižní Moravy. Sami vinice nevlastní, protože zastávají myšlenku, že je důležité, aby práci dělali lidé, kteří jí maximálně rozumí. "Považuji se se za vinaře, nikoliv za vinohradníka." říká Jiří Hort.

Růžová vína, to je velká specialita vinařství Víno Hort. Růžové víno od Jiřího Horta je již dnes vyhlášené jako nejlepší nebo jedno z nejlpepších na celé Moravě. To dokazují i vítězství v soutěži Jaro vín rosé a další. Růžová vína vinařství Hort jsou porovnatelná s růžovými víny ze západní vinařské Evropy. Další velká část sortimentu Jiřího Horta náleží do nové kategorie moravských vín - VOC Znojmo. Jedná se konkrétně o Veltlínské zelené, Ryzlink a Sauvignon.

KDY? 16. května 2019 (čtvrtek) od 18:30 hodin
KDE? VinVin vinný bar; Praha 3, Táboritská 1000/23, PSČ 130 00

Cena: 350 Kč za osobu
Po skončení degustace si budete moci vybrat a rovnou zakoupit vína z naší vinotéky s sebou, a to navíc se slevovým voucherem v hodnotě 100 Kč.

Kapacita je omezena na maximálně 30 osob, a proto si zakupte své vstupenky přímo u nás ve VinVinu nebo na našem eshopu https://eshop.vinvin.cz/