Zpět

Kalendář degustací podzim/zima 2018/2019

Nový plán degustací na následující období podzim/zima 2018/2019, degustace tradičně začínají ve čtvrtek od 18:30 hodin.

 

ZÁŘÍ

20. 9. Rhona

Již potřetí jsme si pro Vás připravili degustaci jedné z nejznámějších oblastí vína z Francie, na kterou se dlouhodobě specializuje náš dodavatel, který už sedmým rokem nabízí vína právě z jihu země, z oblasti kolem řeky Rhôny. Jih Francie nabízí skoro 90 % vín červených, nicméně na degustaci jsme nabídku rozšířili i o několik vín bílých, jejichž francouzské pojetí je velmi odlišné od nám známých českých a moravských bílých vín. Ukážeme si hlavní oblasti Rhôny, tedy základní Côte du Rhône, vyšší Côte du Rhône Villages a pak tři slavné Crus, zemité a autentické Vacqueyras, elegantní Gigondas a vrcholné Châteauneuf du Pape. Užívání jména Châteauneuf je dokonce vázané souhlasem tamních vinařů.

26. 9. Znovín Znojmo (středa)

Vinařství se sídlem v Šatově patří mezi střední producenty vína, což mu dovoluje se soustředit především na kvalitu a na trh uvádět vedle tradičních odrůdových vín i zajímavá vína nová. Vedle Šatova vinařství najdete i v Příměticích s unikátním jezuitským sklepem a v Jaroslavicích. Raritou je tamní archivní sklep, kde jsou již od roku 1945 uložena nejstarší vína v České republice. Ve vlastnictví vinařství je i jedna z nejlepších viničních tratí v České republice, vinice Šobes, v Národním parku Podyjí.

 

ŘÍJEN

 

11. 10. Vybraná vína VOC Znojmo

Na této speciální degustaci, kterou Vás provedou naši sommelieři si představíme průřez vinařstvími VOC Znojmo. Budeme moci porovnat jednotlivá vinařství a zároveň se zaměřit i na vína úspěšná a oceňovaná. Vinařství patřící pod VOC Znojmo jsou nedílnou součástí našeho vinného baru a my se na ně na této speciální degustaci zaměříme komplexněji. Konkrétně se bude jednat o průřez toho nejlepšího z produkce znojemských vinařů, takže budete moci přímo porovnávat jednotlivá vína, jak co se týče odrůd, tak i co se týče jednotlivých vinařů. Večerem Vás provede osoba velmi povolaná, a to tajemník sdružení VOC Znojmo pan Jan Bartušek.

25. 10. Vinařství Waldberg Vrbovec

Vinařství Waldberg Vrbovec je založeno na dlouholeté tradici vrboveckého vinařství. Dnes je vinařskou společností, ve které se snoubí tradiční vinařské hodnoty a zkušenosti s moderní technologií. Kvalitě vín velice přidávají vlastní vinice s ohromným potencionálem pro vína, která mají výrazný odrůdový charakter. Motto vinařství, "Waldberg - Víno s tváří" vyjadřuje zhodnocení kvality půdy a viničních tratí spolu se znojemským klimatem a poctivou prací vinohradníků a vinařů v jedinečné víno s harmonickými chutěmi a aromaty, čili ve víno s tváří.

 

LISTOPAD

8. 11. Vinařství VINO HORT

Jedno z nemnoha tuzemských vinařství, které se otevřeně hlásí k tomu, že nemá ani hektar vlastních vinic; hrozny však kupuje od špičkových vinohradníků, vinice osobně kontroluje a určuje nezbytné kroky pro vysokou kvalitu hroznů. Důraz je kladen zejména na odrůdu, polohu, výběr zdravé suroviny s vyšším obsahem cukru a nízkou výnosnost keře. Největších úspěchů vinařství dosahuje v technologii růžových vín. Pískovcové vinné sklepy leží v Dobšicích u Znojma; v katastru této obce také leží vinice U hájku, kde se pěstují odrůdy pro výrobu vín značky VOC Znojmo.

15. 11. Vnařství BESTHEIM

Vinařství Bestheim bylo založena v roce 1765 a jeho sídlo je situováno přímo v srdci vinic Alsaska, několik kilometrů od města Colmar. Své víno zpracovává ve dvou produkčních centrech: první je v Bennwihr, které se specializuje na tichá vína (neperlivá) a druhý ve Westhalten, kde se produkují šumivá vína (Crémantsd´Alsace).
Bestheim je v současné době jedním z největším producentem alsaských vín, s velmi pevnou pozicí i na zahraničních trzích.Společnost je velmi silně orientována na ochranu životního prostředí, což je vidět nejen na vinicích, ale také při samotné produkci vína.

29. 11. Vinařství Líbal

Tradice vinařství Líbal sahá po tři generace, nicméně oficiální vinařství Líbal bylo založeno až v roce 2001. Vše začalo výrobou vína pro vlastní potřebu, ovšem tento koníček se stal nynějším majtelům osudem a současně i smyslem života. Vinařství je vedeno otcem a synem, kteří usilují o kvalitní vína a spokojené zákazníky. Vinice Frédy a Stará hora leží severně od Znojma u obce Horní Dunajovice.

 

 

PROSINEC

6. 12. Vinařství Ampelos

Je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. Společnost má i vlastní sklepní hospodářství, kde ověřuje výsledky šlechtitelské činnosti a produkuje v něm vysoce jakostní odrůdová vína, která byla mnohokrát oceněna na mezinárodních výstavách a soutěžích.

13. 12. Vinařství Josefa Kořínka

Stáří vinohradu je od 11 do 24 let, což dává vínům jedinečný charakter. Vinice jsou součástí Národního parku Podyjí a jsou obhospodařovány dle zásad integrované produkce, což zaručuje šetrnost k přírodě včetně redukce hroznů. Sběr hroznů probíhá pouze ručně, kdy je zajištěna selekce kvalitních hroznů.

 

LEDEN

17. 1. Vinařství Lahofer + Hanzel

Připravili jsme pro Vás degustaci jedné z nejznámějších oblastí vína z Francie, na kterou se dlouhodobě specializuje náš dodavatel, který už sedmým rokem nabízí vína právě z jihu země, z oblasti kolem řeky Rhôny. Jih Francie nabízí skoro 90 % vín červených, nicméně na degustaci jsme nabídku rozšířili i o několik vín bílých, jejichž francouzské pojetí je velmi odlišné od nám známých českých a moravských bílých vín. Ukážeme si hlavní oblasti Rhôny, tedy základní Côte du Rhône, vyšší Côte du Rhône Villages a pak tři slavné Crus, zemité a autentické Vacqueyras, elegantní Gigondas a vrcholné Châteauneuf du Pape. Užívání jména Châteauneuf je dokonce vázané souhlasem tamních vinařů.