Zpět

Kalendář degustací podzim/zima 2019

Kalendář nadcházejících degustací na období zima a jaro 2019!

degustace se konají vždy od 18:30 hodin 

12. 09. Vinařství Chateu Mělník - vstupenky zde 
První představení mělnického vinařství, jehož historie sahá až do 11. století, to je Chateu Mělník. Můžeme se na ně těšit ve čtvrtek 12. 9. od 18:30 hodin Rod Lobkowiczů se začal věnovat vinařství počínaje rokem 1753. Důležitým obdobím pro rozvoj zámeckého vinařství byl přelom 19. a 20. století. V této době došlo k významné modernizaci podniku podle francouzského vzoru, začal se zde vyrábět sekt Chateau Mělník (1896), byla zterasována vinice Ludmila pod zámkem. Nová éra nastala v roce 2009, kdy se po rekonstrukci sklepa sv. Josefa, který byl mimochodem vykopán roku 1909 pod zámeckým nádvořím, vrátila výroba vína zpět na mělnický zámek.
19. 09. Vinařství Bestheim - vstupenky zde 
Jako druhou podzimní degustaci jsme se rozhodli zopakovat úspěšnou degustaci jednoho z největších producentů vín z francouzského Alsasska. Ochutnáte Crémant D´Alsase Grand Prestige, víno Grand Cru, skvělá bíla, růžová i červená vína. Přijďte strávit příjemný večer se zajímavým výkladem v krásném prostředí a s výborným vínem z této proslulé oblasti.
26. 09. Vinařství Lahofer a Hanzel - vstupenky zde
Skupina Lahofer má pod sebou dvě velmi známá a úspěšná vinařství. Vinařství Hanzel a Lahofer patří mezi největší producenty VOC Znojmo a jejich vynikající bílá, růžová a červená vína sbírají ocenění po celém světě.

10. 10. Vinařství Ampelos - vstupenky zde
Je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. Společnost má i vlastní sklepní hospodářství, kde ověřuje výsledky šlechtitelské činnosti a produkuje v něm vysoce jakostní odrůdová vína, která byla mnohokrát oceněna na mezinárodních výstavách a soutěžích.
24. 10. Vinařství Vinné sklepy Lechovice - vstupenky zde
Pro nás je to sice vinařství nové, nicméně jeho historie je bohatá a již desítky let je nedílnou součástí znojemské vinařské mapy. Vinné sklepy Lechovice jsou výrobcem vína z vlastních vinic ve Znojemské vinařské podoblasti, což jim umožňuje produkci kvalitních vín s označením plněno vinohradníkem.
31. 10. Degustace francouzských vín z oblasti Rhony - vstupenky zde 
Opět navazujeme na tradičně úspěšné degustace vín z jedné z nejznámějších oblastí vína ve Francii. Degustací znovu povede se svým nezaměnitelným výkladem doktor Ivan Tomek.
14. 11. Degustace s Arte Vini - vstupenky zde
Vinařství Arte Vini bylo založeno vinařem Reném Vrátilem v roce 2008 s jediným cílem výroby, a to vyrábět kvalitní moravská vína z hroznů nakupovaných od prvotřídních pěstitelů vinné révy na Znojemsku. Arte Vini se soutředí na tradiční moravské odrůdy, jako je Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Zweigeltrebe a Frankovka.
28. 11. Vinařství Vino Hort - vstupenky zde
Tam, kde se snoubí ušlechtilí odrůda, originální poloha vinohradu a vinařův cit pro kombinaci, vzniká to pravé víno. To je charakteristika znojemského vinařství HORT.
12. 12. Vinařství Waldberg - vstupenky zde
Vinařství Waldberg Vrbovec s.r.o. je vinařskou společností, ve které se daří spojovat tradiční vinařské hodnoty a zkušenosti s moderními technologiemi, což s významným potenciálem vlastních vinic dává vzniknout vínům s výrazným odrůdovým charakterem. Motto „Waldberg – Víno s tváří“ vyjadřuje snahu zhodnotit úrodnost zdejších půd, kvalitu viničních tratí – terroir a vhodné klimatické podmínky.

19. 09. Vinařství VINO VANĚK - vstupenky zde 
Rodinné vinařství Jana Vaňka vzniklo v roce 1995. V současnosti obhospodařuje a zpracovává hrozny z 4,5 ha vlastních vinic, které se nachází ve viničních tratích U sv. Urbana a Dívčí hora. Filozofií vinařství je skloubit šetrné zpracování hroznů moderními technologiemi s následnou tradiční vinifikací vína a dřevěných sudech.