Zpět

Kalendář degustací zima/jaro 2019

Kalendář nadcházejících degustací na období zima a jaro 2019!

degustace se konají vždy od 18:30 hodin17. 01. Vinařství Lahofer a Hanzel - vstupenky zde 
Skupina Lahofer má pod sebou dvě velmi známá a úspěšná vinařství. Vinařství Hanzel a Lahofer patří mezi největší producenty VOC Znojmo a jejich vynikající bílá, růžová a červená vína sbírají ocenění po celém světě.
31. 01. Vinařství Josef Kořínek - vstupenky zde
Vinice jsou součástí Národního parku Podyjí a jsou obhospodařovány dle zásad integrované produkce, sběr hroznů probíhá pouze ručně, kdy je zajištěna selekce kvalitních hroznů.

07. 02. Vinařství Arte Vini - vstupenky zde
Vinařství Arte Vini vyrábí tradičním způsobem vysoce kvalitní vína v Novém Šaldorfu nedaleko Znojma. Většina vín je zpracována a vyráběna v historickém pískovcovém sklepě.
28. 02. Vinařství Vinné sklepy Lechovice - vstupenky zde
Pro nás je to sice vinařství nové, nicméně jeho historie je bohatá a již desítky let je nedílnou součástí znojemské vinařské mapy. Vinné sklepy Lechovice jsou výrobcem vína z vlastních vinic ve Znojemské vinařské podoblasti, což jim umožňuje produkci kvalitních vín s označením plněno vinohradníkem.
21. 03. Vinařství Vinice Hnanice - vstupenky zde 
Společnost hospodaří na vlastních tratích s širokou odrůdovou skladbou. Všechny hnanické vinice se nacházejí v ochranném pásmu Národního parku Podyjí a z toho vyplývá i šetrný ekologický způsob hospodaření a přísná kontrola.
28. 03. Degustace francouzských vín z oblasti Rhony - vstupenky zde
Opět navazujeme na tradičně úspěšné degustace vín z jedné z nejznámějších oblastí vína ve Francii. Degustací znovu povede se svým nezaměnitelným výkladem doktor Ivan Tomek.
04. 04. Vinařství Trávníček & Kořínek - vstupenky zde
Trávníček & Kořínek se již řadí mezi tradiční znojemská vinařství, jehož vinice jsou obhospodařovány integrovanou produkcí. Poloha vinic a speciální klimatické podmínky zaručují vínům vysokou aromatiku a plnost.
25. 04. Vinařství Znovín Znojmo - vstupenky zde
Vinařství se sídlem v Šatově patří mezi střední producenty vína, což mu dovoluje se soustředit především na kvalitu a na trh uvádět vedle tradičních odrůdových vín i zajímavá vína nová.
16. 05. Vinařství VINO HORT - vstupenky zde
Tam, kde se snoubí ušlechtilí odrůda, originální poloha vinohradu a vinařův cit pro kombinaci, vzniká to pravé víno. To je charakteristika znojemského vinařství HORT.
22. 05. (středa) Vinařství Špalek - vstupenky zde
Ve středu 22. 5. v 18:30 k nám do VinVinu na degustaci opět zavítá pan Marek Špalek, aby představil novinky z rodinného vinařství Špalek. Vinařství Špalek se dlouhodobě profiluje jako BIO vinařství s produkcí vynikajících Ryzlinků, Sauvignonů, ale i méně známých oranžových vín.