DEGUSTACE

Kalendář nadcházejících degustací na období léto a podzim 2020!

degustace se konají vždy od 18:30 hodin 
 

03. 09. Vinařství Špalek - vstupenky zde 

Do VinVinu na degustaci opět zavítá pan Marek Špalek, aby představil novinky z rodinného vinařství Špalek. Vinařství Špalek se dlouhodobě profiluje jako BIO vinařství s produkcí vynikajících Ryzlinků, Sauvignonů, ale i méně známých oranžových vín.


17. 09. Vinařství Ampelos - vstupenky zde

Je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. Společnost má i vlastní sklepní hospodářství, kde ověřuje výsledky šlechtitelské činnosti a produkuje v něm vysoce jakostní odrůdová vína, která byla mnohokrát oceněna na mezinárodních výstavách a soutěžích.

01. 10. Degustace Znovín Znojmo a Vinné sklepy Lechovice - vstupenky zde

Speciální degustace představující produkci dvou známých vinařství znojemské podoblasti. Všeobecně známé vinařství Znovín Znojmo spojilo síly s dalším členem VOC, a to vinařstvím Vinné sklepy Lechovice. Začínáme 1. 10. od 18:30 hodin.

15. 10. Degustace LAHOFER a Hanzel - vstupenky zde - ODLOŽENO

Skupina Lahofer má pod sebou dvě velmi známá a úspěšná vinařství. Vinařství Hanzel a Lahofer patří mezi největší producenty VOC Znojmo a jejich vynikající bílá, růžová a červená vína sbírají ocenění po celém světě.

22. 10. Vinařství THAYA - vstupenky zde - ODLOŽENO

THAYA je nově vznikající vinařství. Není to však vinařství, které nemá historii. THAYA vznikla transformací vinařství Trávníček a Kořínek, které má své místo na vinařské scéně světové i domácí. Jméno se mění, avšak filozofie a přístup zůstává.

05. 11. Vinařství Chateau Mělník - vstupenky zde

Druhé představení mělnického vinařství, jehož historie sahá až do 11. století, to je Chateu Mělník. Můžeme se na ně těšit ve čtvrtek 5. 11. od 18:30 hodin Rod Lobkowiczů se začal věnovat vinařství počínaje rokem 1753. Důležitým obdobím pro rozvoj zámeckého vinařství byl přelom 19. a 20. století. V této době došlo k významné modernizaci podniku podle francouzského vzoru, začal se zde vyrábět sekt Chateau Mělník (1896), byla zterasována vinice Ludmila pod zámkem. Nová éra nastala v roce 2009, kdy se po rekonstrukci sklepa sv. Josefa, který byl mimochodem vykopán roku 1909 pod zámeckým nádvořím, vrátila výroba vína zpět na mělnický zámek.

12. 11. Vinařství Waldberg - vstupenky zde

Vinařství Waldberg je vinařskou společností, ve které se daří spojovat tradiční vinařské hodnoty a zkušenosti s moderními technologiemi, což s významným potenciálem vlastních vinic dává vzniknout vínům s výrazným odrůdovým charakterem. Motto „Waldberg – Víno s tváří“ vyjadřuje snahu zhodnotit úrodnost zdejších půd, kvalitu viničních tratí – terroir a vhodné klimatické podmínky.

26. 11. Nové vinařství - vstupenky zde
Nové vinařství bylo založeno v roce 2005 a hospodaří na více jak 100 ha vinic v Mikulovské podoblasti, v blízkosti Pálavských vrchů. Cílí na zákazníky s vysokými nároky na design a kvalitu vína vyrobeného z výhradně moravských hroznů. Od počátku používají moderní šroubové a skleněné uzávěry. Vína sbírají pravidelně ocenění na domácích i prestižních zahraničních soutěžích.

10. 12. VINO HORT - vstupenky zde
Tam, kde se snoubí ušlechtilí odrůda, originální poloha vinohradu a vinařův cit pro kombinaci, vzniká to pravé víno. To je charakteristika znojemského vinařství HORT.