DEGUSTACE

Kalendář nadcházejících degustací na období podzim 2023!
degustace se konají vždy od 18:30 hodin 
 

21. 09. Vinařství Znovín Znojmo - vstupenky zde

Znojemská podoblast je jednou ze čtyř podoblastí vinařské oblasti Morava; zahrnuje celkem 3 530 hektarů vinic a 91 vinařských obcí. Podoblast je vyhlášená především bílými aromatickými víny. Skvělá vína dávají odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, výborná jsou také Rulandské bílé, šedé i modré, Pálava.

05. 10. Vinařství Spielberg - vstupenky zde

Vinařství SPIELBERG najdete v překrásné oblasti moravského Slovácka na jižní Moravě nedaleko města Slavkov, proslaveného historickou bitvou Tří císařů v roce 1805, ve které francouzský císař Napoleon porazil vojska rakouského císaře a ruského cara. O kvalitě vín ze SPIELBERGU svědčí více než 200 medailí z velkých mezinárodních soutěží, kterými jsou prestižní DECANTER World Wine Awards, AWC Vienna, San Francisco International Wine Competition, Vinalies International Paris, MUNDUS vini a mnohé další.

26. 10. Vinařství KOLBY x Reisten - vstupenky zde PREMIÉRA VE VINVIN

Kolby získalo svůj název podle stejnojmenného svahu, který se nachází v těsné blízkosti vinařství, na okraji národní přírodní památky Pouzdřanská step v Mikulovské oblasti. Hlinité spraše velké výhřevnosti a jedinečné mikroklima vytváří typický stepní terroir, který se výrazně a neopakovatelně odráží v chutích i vůních vín Kolby. A to od mladých, lehkých vín se svěží kyselinkou až po vyzrálá plná a minerální vína. Na rozloze téměř 40 hektarů roste 9 bílých a 3 modré odrůdy révy vinné. Vlajkovou lodí vinařství jsou odrůdy Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský, z burgundských odrůd to jsou Pinot blanc a Chardonnay, z modrých odrůd Cabernet Sauvignon.

Vína vinařství Reisten jsou charakteristická pro svou hlubokou mineralitu i kořenitost viničních tratí, jenž podtrhují jedinečnost pálavského terroir. Vinařství se prezentuje víny nejvyšší kvality a přicházíme vždy s jejich vyrovnanou kolekcí. Šetrné zacházení s vinicemi, respekt a ohleduplný přístup k přírodě jsou součástí filozofie vinařství Reisten.

09. 11. Vinařství VINO HORT x Sonberk - vstupenky zde

VINO HORT je jedno z mála tuzemských vinařství, které hrozny nakupuje od špičkových vinohradníků. Důraz je kladen zejména na odrůdu, polohu, výběr zdravé suroviny s vyšším obsahem cukru a nižší výnosností keře. VINO HORT je známé pro svá kvalitní a oceňovaná vína, mezi která patří zejména výborná vína růžová.

Sonberk je vinařstvím unikátní architektury, postavené uprostřed vlastních vinohradů nedaleko Mikulova a Pálavy, známých již z XIII století a dodávající víno na pražský hrad již v roce 1522. Produkuje originální, co nejpřírodnější bílá přívlastková a speciální vína výhradně z vlastních hroznů.

23. 11. Vinařství Piálek & Jäger - vstupenky zde

Původem tohoto vinařství jsou dvě rodiny zajímající se o výrobu vína s tradicí od 50 let minulého století. Dnes jsou tyto rodiny spojeny vinařstvím dvou Kamarádu Kamila Piálka a Jardy Jägra. Vinařství hospodaří na vlastním vinohradu na Kraví hoře. Celková produkce vinařství je zhruba 40 000 lahví ročně. Vína jsou vyráběna za použití nejmodernějších technologií, ale spojují se zde i zkušenosti a klasické postupy získané od předků.

07. 12. Vinné párování: Harmonie vína a gastronomie - vstupenky zde

Připravili jsme si pro vás večer ve znamení vinného párování. Výběr z převážně moravských vín v kombinaci se speciálním degustačním gastronomickým setem a 4 chodovým menu připraveným týmem našich kuchařů.

Degustační list:

  • Spielberg cremant Ryzlink
  • Ampelos Veltlínské Zelené
  • VOC Znovín Znojmo sylvánské zelené pozdní sběr
  • Gala Sauvignon pozdní sběr
  • Thaya Chardonay Apri
  • -----------------------------
  • Artevini Orange Pálava
  • Mělník Pinot noir 2018
  • Camille cayran chene noir (FR)
  • Špalek Ryzlink Rýnský výběr z bobulí

15. 02. Vinařství Ampelos - vstupenky zde

Tradiční stálice Vinařství Ampelos opět přijíždí do VinVinu. Ve čtvrtek 15. 2. nám budou představeny novinky z produkce této znojemské šlechtitelské stanice. Mezi nejzajímavější vína tohoto vinařství tradičně patří vinařství Veltlínské zelené, Sauvignon a Ryzlink rýnský. Ampelos tradičně představuje i méně známé odrůdy.