DEGUSTACE

Kalendář nadcházejících degustací na období podzim a zima 2021!
degustace se konají vždy od 18:30 hodin 
 

02. 09. Vinařství Ampelos - vstupenky zde

První degustace v podzimní sezóně patří naší stálici Vinařství Ampelos. Ve čtvrtek 2. 9. nám budou představeny novinky z produkce této znojemské šlechtitelské stanice. Mezi nejzajímavější vína tohoto vinařství tradičně patří vinařství Veltlínské zelené, Sauvignon a Ryzlink rýnský. Ampelos tradičně představuje i méně známé odrůdy.

07. 09. Vinařství Maňák - vstupenky zde

Netradičně v úterý 7. 9. proběhne první představení vinařství Maňák u nás ve vinném baru. Vinařství Maňák Vinařství rodinného typu, založené v roce 1992, naleznete ve slovácké podoblasti Jižní Moravy, asi 6km od Kyjova v blízkosti pohoří Chřiby. Veškeré vinice jsou udržovány v souladu s Integrovanou produkcí, což je něco mezi BIO produkci a konvenčním hospodařením. Vinice jsou také osety speciální bylinou směsí, pro co nejlepší biodiverzitu půdy. Vinařství Maňák vyrábí kvalitní přívlastková vína typická pro jižní Moravu.

16. 09. Vinařství Špalek - vstupenky zde

Rodinné vinařství, které od roku 1970 vede František Špalek s rodinou, je vinařstvím, které klade důraz na kvalitu pěstování révy. Pěstování révy na trati Kraví hora a samotná výroba světově oceňovaných vín probíhá nově v BIO režimu, který zajišťuje pěstování podle pravidel ekologického zemědělství a vína tak získávají bohatší chuť a vůni.

30. 09. Vinařství Chateau Mělník- vstupenky zde

Představení mělnického vinařství, jehož historie sahá až do 11. století, to je Chataeu Mělník. Můžeme se na ně těšit ve čtvrtek 30. 9. od 18:30 hodin. Rod Lobkowiczů se začal věnovat vinařství počínaje rokem 1753. Nicméně nová éra nastala v roce 2009, kdy se po rekonstrukci sklepa sv. Josefa, který byl mimochodem vykopán roku 1909 pod zámeckým nádvořím, vrátila výroba vína zpět na mělnický zámek.

05. 10. Vinařství Štěpánek - vstupenky zde

Je rodinné vinařství z Moravského Slovácka, z vinařské obce Mutěnice, které se zaměřuje na výrobu unikátních bílých a růžových vín s nižším obsahem alkoholu a vyšším obsahem zbytkového cukru. Zároveň hledá ideální poměr mezi přírodním cukrem a kyselinkou. Při výrobě vín čerpá ze zkušeností, které jsou v rodině předávány po několik generací, ale také osobně získány v zahraničí.

14. 10. Vinařství Arte Vini - vstupenky zde

Vinařství Arte Vini bylo založeno vinařem Reném Vrátilem v roce 2008 s jediným cílem výroby, a to vyrábět kvalitní moravská vína z hroznů nakupovaných od prvotřídních pěstitelů vinné révy na Znojemsku. Arte Vini se soustředí na tradiční moravské odrůdy, jako je Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Zweigeltrebe a Frankovka. Ovšem v portfoliu vinařství najdeme i odrůdy jako je Chardonnay nebo Pálavu, ve které viccdí vinař velký potenciál. Vína jsou vyráběna dle tradic moravských vinařů, moderními technologiemi.

21. 10. Vinařství Znovín Znojmo - vstupenky zde

Znojemská podoblast je jednou ze čtyř podoblastí vinařské oblasti Morava; zahrnuje celkem 3 530 hektarů vinic a 91 vinařských obcí. Podoblast je vyhlášená především bílými aromatickými víny. Skvělá vína dávají odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, výborná jsou také Rulandské bílé, šedé i modré, Pálava. V této degustaci se zaměříme právě na tato skvělá bílá a červená vína, ať už v rámci certifikace VOC Znojmo nebo jiných, také zajímavých odrůd z produkce vinařství VOC Znojmo.

04. 11. Vinařství THAYA - vstupenky zde

THAYA je nově vznikající vinařství. Není to však vinařství, které nemá historii. THAYA vznikla transformací vinařství Trávníček a Kořínek, které má své místo na vinařské scéně světové i domácí. Jméno se mění, avšak filozofie a přístup zůstává.

09. 11. Tour de France - vstupenky zde

Discovering a beautiness of the most famous French wine regions.

Let´s come with us to explore the real origin of viticulture which is France thanks to it´s long wine history. We are going to learn and taste wines from the most famous wine regions. We will start our journey on the banks of the Loire river, where the amazing "Cremanty" are produced through to Alsatian vineyards, which give rise to great Rieslings, up to Burgundy which is well known thanks to its Chablis.

Our joint adventure will move to the southeast to sunny Provence where is a must to taste one of the local rosé wines. After the excursion of rosé wine there will be unique opportunity for red wine lovers with stopover in the area of Languedoc where we will taste traditional coupage which is characteristic for this region. Next stopover will take us to less known southwest area of France to Cahors from where the variety of Malbec most likely comes from.

We will end up our journey in Bordeaux where we will taste one of the big red wines.

We can expect tasting of 7 wine samples and with each one the degustation refreshment will be served.

Menu:

Salmon tartare with avocado
Baked plum, blue cheese, bacon
Thinly sliced chicken breast, toast
Liver pâté, cranberries
Roastbeef roll, vegetables
Beef Tagliata, parmesan, rucola
Mix of cheeses, condiments

18. 11. Vinařství VINO HORT - vstupenky zde

VINO HORT je jedno z mála tuzemských vinařství, které hrozny nakupuje od špičkových vinohradníků. Důraz je kladen zejména na odrůdu, polohu, výběr zdravé suroviny s vyšším obsahem cukru a nižší výnosností keře. VINO HORT je známé pro svá kvalitní a oceňovaná vína, mezi která patří zejména výborná vína růžová.

02. 12. Vinařství Sonberk - vstupenky zde

Vinařství unikátní architektury, postavené uprostřed vlastních vinohradů nedaleko Mikulova a Pálavy, známých již z XIII století a dodávající víno na pražský hrad již v roce 1522. Produkuje originální, co nejpřírodnější bílá přívlastková a speciální vína výhradně z vlastních hroznů. Filozofií zaručující úspěch a vysokou kvalitu je dokonalé využití jedinečnosti vinohradu kombinované s přísně redukovanou, dělenou ruční sklizní, gravitační technologií, rukopisem talentovaného sklepmistra a dlouhodobými investicemi, které dokážou spojit tradici se současností.

16. 12. Vinařství Piálek & Jäger - vstupenky zde

Původem tohoto vinařství jsou dvě rodiny zajímající se o výrobu vína s tradicí od 50 let minulého století. Dnes jsou tyto rodiny spojeny vinařstvím dvou Kamarádu Kamila Piálka a Jardy Jägra. Vinařství hospodaří na vlastním vinohradu na Kraví hoře. Celková produkce vinařství je zhruba 40 000 lahví ročně. Vína jsou vyráběna za použití nejmodernějších technologií, ale spojují se zde i zkušenosti a klasické postupy získané od předků. Největším úspěchem dvou kamarádů je ocenění bronzovou medailí na velké mezinárodní výstavě Decanter 2012 v Londýně.

13. 01. Vinařství VINO Vaněk - odloženo

Rodinné vinařství Jana Vaňka vzniklo v roce 1995. V současnosti obhospodařuje a zpracovává hrozny z 4,5 ha vlastních vinic, které se nachází ve viničních tratích U sv. Urbana a Dívčí hora. Filozofií vinařství je skloubit šetrné zpracování hroznů moderními technologiemi s následnou tradiční vinifikací vína a dřevěných sudech