DEGUSTACE

Kalendář nadcházejících degustací na období jaro a léto 2024!
degustace se konají vždy od 18:30 hodin 
 

15. 02. Vinařství Ampelos - vstupenky zde

Tradiční stálice Vinařství Ampelos opět přijíždí do VinVinu. Ve čtvrtek 15. 2. nám budou představeny novinky z produkce této znojemské šlechtitelské stanice. Mezi nejzajímavější vína tohoto vinařství tradičně patří vinařství Veltlínské zelené, Sauvignon a Ryzlink rýnský. Ampelos tradičně představuje i méně známé odrůdy.

07. 03. Víno ve filmu i ve sklenici - vstupenky zde

Degustace bude pod taktovkou Dr. Ivana Tomka a ponese se v duchu známých českých a světových filmů, které se pojí s tématem vína, vinic a vinohradů. Dr. Ivan Tomek je častým průvodcem degustačních večerů u nás ve VinVinu a kromě vysoké odbornosti v oblastí vína je také přednášejícím na katedře FAMU - kombinace je to více než ověřená! Degustační list obsahuje vybraná francouzská vína z oblasti Rhony a Languedocu. Užijte si večer ve společnosti dobrého vína a se zajímavým výkladem. Začínáme ve čtvrtek 7. 3. od 18:30.

21. 03. Víno Kadrnka - vstupenky zde

Rodinné vinařství Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti slavné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se rodina věnuje již řadu let. Jindřich se svou rodinou jsou již čtvrtou generací, která ve vinařství pokračuje. Vinařství roku 2022 V roce 2022 se Vinařství Kadrnka stalo absolutním vítězem prestižní soutěže VINZOOM Vinařství roku a zároveň vítězem v kategorii malé vinařství. Do soutěže bylo vinařství nominováno poprvé.

18. 04. Vinařství Špalek - vstupenky zde

Rodinné vinařství fungující od roku 1970 klade důraz na kvalitu pěstování révy, zejména na trati Kraví hora. Samotná výroba světově oceňovaných vín probíhá v BIO režimu, který zajišťuje pěstování podle pravidel ekologického zemědělství a vína tak získávají bohatší chuť a vůni.

16. 05. Vinařství THAYA - vstupenky zde

THAYA je nově vznikající vinařství. Není to však vinařství, které nemá historii. THAYA vznikla transformací vinařství Trávníček a Kořínek, které má své místo na vinařské scéně světové i domácí. Jméno se mění, avšak filozofie a přístup zůstává.

30. 05. Víno Vaněk - vstupenky zde

Rodinné vinařství Jana Vaňka vzniklo v roce 1995. V současnosti obhospodařuje a zpracovává hrozny z 4,5 ha vlastních vinic, které se nachází ve viničních tratích U sv. Urbana a Dívčí hora. Filozofií vinařství je skloubit šetrné zpracování hroznů moderními technologiemi s následnou tradiční vinifikací vína a dřevěných sudech.

06. 06. VINO HORT - vstupenky zde

VINO HORT je jedno z mála tuzemských vinařství, které hrozny nakupuje od špičkových vinohradníků. Důraz je kladen zejména na odrůdu, polohu, výběr zdravé suroviny s vyšším obsahem cukru a nižší výnosností keře. VINO HORT je známé pro svá kvalitní a oceňovaná vína, mezi která patří zejména výborná vína růžová.

19. 09. Vinařství Znovín Znojmo - vstupenky zde

Znojemská podoblast je jednou ze čtyř podoblastí vinařské oblasti Morava; zahrnuje celkem 3 530 hektarů vinic a 91 vinařských obcí. Podoblast je vyhlášená především bílými aromatickými víny. Skvělá vína dávají odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, výborná jsou také Rulandské bílé, šedé i modré, Pálava.