DEGUSTACE

Kalendář nadcházejících degustací na období jaro 2022!
degustace se konají vždy od 18:30 hodin 
 

24. 02. Vinařství Speilberg- vstupenky zde

Vinařství SPIELBERG najdete v překrásné oblasti moravského Slovácka na jižní Moravě nedaleko města Slavkov, proslaveného historickou bitvou Tří císařů v roce 1805, ve které francouzský císař Napoleon porazil vojska rakouského císaře a ruského cara. O kvalitě vín ze SPIELBERGU svědčí více než 200 medailí z velkých mezinárodních soutěží, kterými jsou prestižní DECANTER World Wine Awards, AWC Vienna, San Francisco International Wine Competition, Vinalies International Paris, MUNDUS vini a mnohé další.

10. 03. Vinařství Dobrovolný- vstupenky zde

Vinařství má své počátky už v roce 1965. Avšak až v roce 1976 byl zakoupen v lokalitě Nový Šaldorf sklep. Ten byl po nákladné přestavbě přiveden ke své funkční podobě. Jeho zvláštností v celém komplexu Modrých sklepů v Novém Šaldorfu je to, že je vytesán do pískovce ve slohu gotickém, zatímco drtivá většina ostatních sklepů má charakter klenby románské. Přikoupením sousedního sklepa se od roku 1994 zvedla výrobní a skladová kapacita vinařství a později se tato část stala sklepem archivním. Oba podzemní a nadzemní trakty byly propojeny v jediný pracovní i obslužný celek. Pak přišly na řadu nákladné, ale pro výrobu kvalitních vín nezbytné moderní technologie. V tomto ohledu jde tedy o hospodářství, které je technologicky samostatné a na špičkové úrovni.

24. 03. Vinařství Ampelos- vstupenky zde

Tradiční stálice Vinařství Ampelos opět přijíždí do VinVinu. Ve čtvrtek 24. 3. nám budou představeny novinky z produkce této znojemské šlechtitelské stanice. Mezi nejzajímavější vína tohoto vinařství tradičně patří vinařství Veltlínské zelené, Sauvignon a Ryzlink rýnský. Ampelos tradičně představuje i méně známé odrůdy.

07. 04. Vinařství THAYA- vstupenky zde

THAYA je nově vznikající vinařství. Není to však vinařství, které nemá historii. THAYA vznikla transformací vinařství Trávníček a Kořínek, které má své místo na vinařské scéně světové i domácí. Jméno se mění, avšak filozofie a přístup zůstává.

21. 04. Vinařství VINO HORT- vstupenky zde

VINO HORT je jedno z mála tuzemských vinařství, které hrozny nakupuje od špičkových vinohradníků. Důraz je kladen zejména na odrůdu, polohu, výběr zdravé suroviny s vyšším obsahem cukru a nižší výnosností keře. VINO HORT je známé pro svá kvalitní a oceňovaná vína, mezi která patří zejména výborná vína růžová.

05. 05. Vinařství Diwine - vstupenky zde

Opravdová lahůdka přijede do VinVinu. Sice stále ještě mladé vinařství funguje pod taktovkou jednoho z nejzkušenějších enologů u nás, který se podepsal například pod úspěchy vinařství Waldberg Vrbovec. Známý enolog Ing. Pavel Filipovszki společně s rodinou produkuje skvělá vína, ke kterým se jen tak běžně nedostanete. Svou produkci opět spojil s vinné révě zaslíbené obci Vrbovec, kde pracuje především s tradičními odrůdami jako Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský či Sauvignon, které doplňuje například Scheurebe či Merlot.

19. 05. Degustace Tour de World v angličtině - vstupenky zde

Discovering a beautiness of the famous wines from the world best regions.

We can expect tasting of 7 wine samples and with each one the degustation refreshment will be served. Special menu and wine degustation list will be announced soon.

26. 05. Piálek & Jäger - vstupenky zde

Původem tohoto vinařství jsou dvě rodiny zajímající se o výrobu vína s tradicí od 50 let minulého století. Dnes jsou tyto rodiny spojeny vinařstvím dvou Kamarádu Kamila Piálka a Jardy Jägra. Vinařství hospodaří na vlastním vinohradu na Kraví hoře. Celková produkce vinařství je zhruba 40 000 lahví ročně. Vína jsou vyráběna za použití nejmodernějších technologií, ale spojují se zde i zkušenosti a klasické postupy získané od předků. Největším úspěchem dvou kamarádů je ocenění bronzovou medailí na velké mezinárodní výstavě Decanter 2012 v Londýně.