DEGUSTACE

Kalendář nadcházejících degustací na období podzim 2022!
degustace se konají vždy od 18:30 hodin 
 

02. 02. Vinařství Vino Vaněk - vstupenky zde

Rodinné vinařství Jana Vaňka vzniklo v roce 1995. V současnosti obhospodařuje a zpracovává hrozny z 4,5 ha vlastních vinic, které se nachází ve viničních tratích U sv. Urbana a Dívčí hora.

16. 02. Degustace víno ve filmu i ve sklenici - vstupenky zde

Degustace bude pod taktovkou Dr. Ivana Tomka a ponese se v duchu známých českých a světových filmů, které se pojí s tématem vína, vinic a vinohradů. Dr. Ivan Tomek je častým průvodcem degustačních večerů u nás ve VinVinu a kromě vysoké odbornosti v oblastí vína je také přednášejícím na katedře FAMU - kombinace je to více než ověřená!

09. 03. Vinařství KOLBY- vstupenky zde PREMIÉRA VE VINVIN

Kolby získalo svůj název podle stejnojmenného svahu, který se nachází v těsné blízkosti vinařství, na okraji národní přírodní památky Pouzdřanská step v Mikulovské oblasti. Hlinité spraše velké výhřevnosti a jedinečné mikroklima vytváří typický stepní terroir, který se výrazně a neopakovatelně odráží v chutích i vůních vín Kolby. A to od mladých, lehkých vín se svěží kyselinkou až po vyzrálá plná a minerální vína. Na rozloze téměř 40 hektarů roste 9 bílých a 3 modré odrůdy révy vinné. Vlajkovou lodí vinařství jsou odrůdy Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský, z burgundských odrůd to jsou Pinot blanc a Chardonnay, z modrých odrůd Cabernet Sauvignon.

23. 03. Vinařství Arte Vini - vstupenky zde

Vinařství Arte Vini bylo založeno vinařem Reném Vrátilem v roce 2008 s jediným cílem výroby, a to vyrábět kvalitní moravská vína z hroznů nakupovaných od prvotřídních pěstitelů vinné révy na Znojemsku. Arte Vini se soutředí na tradiční moravské odrůdy, jako je Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Zweigeltrebe a Frankovka. Ovšem v portfoliu vinařství najdeme i odrůdy jako je Chardonnay nebo Pálave, ve které vidí vinař velký potenciál. Vína jsou vyráběna dle tradic moravských vinařů, moderními technologiemi. Většina vín je zpracovávána a vyráběna v historickém klenutém pískovcovém sklepě ve vinařské obci Nový Šaldorf.

20. 04. Vinařství Diwine - vstupenky zde

Opravdová lahůdka přijede již podruhé do VinVinu. Sice stále ještě mladé vinařství funguje pod taktovkou jednoho z nejzkušenějších enologů u nás, který se podepsal například pod úspěchy vinařství Waldberg Vrbovec. Známý enolog Ing. Pavel Filipovszki společně s rodinou produkuje skvělá vína, ke kterým se jen tak běžně nedostanete. Svou produkci opět spojil s vinné révě zaslíbené obci Vrbovec, kde pracuje především s tradičními odrůdami jako Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský či Sauvignon, které doplňuje například Scheurebe či Merlot.

11. 05. Vinařství VINO HORT - vstupenky zde

VINO HORT je jedno z mála tuzemských vinařství, které hrozny nakupuje od špičkových vinohradníků. Důraz je kladen zejména na odrůdu, polohu, výběr zdravé suroviny s vyšším obsahem cukru a nižší výnosností keře. VINO HORT je známé pro svá kvalitní a oceňovaná vína, mezi která patří zejména výborná vína růžová.

25. 05. Vinařství THAYA- vstupenky zde

Vinařství THAYA vzniklo transformací vinařství Travníček a Kořínek, které již mělo své místo na vinařské scéně světové i domácí. Jméno se změnilo, avšak filozofie a přístup zůstává.

Základem pro výjimečné víno je kvalitní vstupní surovina. Proto v současné době hospodaří vinařství THAYA na zhruba 105 ha vlastních vinic ve vyhlášených vinařských obcích na Znojemsku. Vinaři THAYA vědí, že technologie výroby se neustále vyvíjí. Jak sami říkají, nechtějí „zamrznout“ a proto pracují s moderními technologiemi a své know-how neustále posunují kupředu. Současně ale respektují tradiční postupy. Signaturní je v tomto vinařství výroba vín v různých typech dřevěných sudů.

V současné době vinařství dokončilo své nové sídlo v obci Havraníky na Znojemsku a v roce 2022 se stalo vinařstvím roku!