DEGUSTACE

Kalendář nadcházejících degustací na období podzim a zima 2021!
degustace se konají vždy od 18:30 hodin 
 

02. 09. Vinařství Ampelos - vstupenky zde

První degustace v podzimní sezóně patří naší stálici Vinařství Ampelos. Ve čtvrtek 2. 9. nám budou představeny novinky z produkce této znojemské šlechtitelské stanice. Mezi nejzajímavější vína tohoto vinařství tradičně patří vinařství Veltlínské zelené, Sauvignon a Ryzlink rýnský. Ampelos tradičně představuje i méně známé odrůdy.

07. 09. Vinařství Maňák - vstupenky zde

Netradičně v úterý 7. 9. proběhne první představení vinařství Maňák u nás ve vinném baru. Vinařství Maňák Vinařství rodinného typu, založené v roce 1992, naleznete ve slovácké podoblasti Jižní Moravy, asi 6km od Kyjova v blízkosti pohoří Chřiby. Veškeré vinice jsou udržovány v souladu s Integrovanou produkcí, což je něco mezi BIO produkci a konvenčním hospodařením. Vinice jsou také osety speciální bylinou směsí, pro co nejlepší biodiverzitu půdy. Vinařství Maňák vyrábí kvalitní přívlastková vína typická pro jižní Moravu.

16. 09. Vinařství Špalek - vstupenky zde

Rodinné vinařství, které od roku 1970 vede František Špalek s rodinou, je vinařstvím, které klade důraz na kvalitu pěstování révy. Pěstování révy na trati Kraví hora a samotná výroba světově oceňovaných vín probíhá nově v BIO režimu, který zajišťuje pěstování podle pravidel ekologického zemědělství a vína tak získávají bohatší chuť a vůni.

30. 09. Vinařství Chateau Mělník- vstupenky zde

Představení mělnického vinařství, jehož historie sahá až do 11. století, to je Chataeu Mělník. Můžeme se na ně těšit ve čtvrtek 30. 9. od 18:30 hodin. Rod Lobkowiczů se začal věnovat vinařství počínaje rokem 1753. Nicméně nová éra nastala v roce 2009, kdy se po rekonstrukci sklepa sv. Josefa, který byl mimochodem vykopán roku 1909 pod zámeckým nádvořím, vrátila výroba vína zpět na mělnický zámek.

05. 10. Vinařství Štěpánek - vstupenky zde

Je rodinné vinařství z Moravského Slovácka, z vinařské obce Mutěnice, které se zaměřuje na výrobu unikátních bílých a růžových vín s nižším obsahem alkoholu a vyšším obsahem zbytkového cukru. Zároveň hledá ideální poměr mezi přírodním cukrem a kyselinkou. Při výrobě vín čerpá ze zkušeností, které jsou v rodině předávány po několik generací, ale také osobně získány v zahraničí.

14. 10. Vinařství Arte Vini - vstupenky zde

Vinařství Arte Vini bylo založeno vinařem Reném Vrátilem v roce 2008 s jediným cílem výroby, a to vyrábět kvalitní moravská vína z hroznů nakupovaných od prvotřídních pěstitelů vinné révy na Znojemsku. Arte Vini se soustředí na tradiční moravské odrůdy, jako je Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Zweigeltrebe a Frankovka. Ovšem v portfoliu vinařství najdeme i odrůdy jako je Chardonnay nebo Pálavu, ve které viccdí vinař velký potenciál. Vína jsou vyráběna dle tradic moravských vinařů, moderními technologiemi.

21. 10. Vinařství Znovín Znojmo - vstupenky zde

Znojemská podoblast je jednou ze čtyř podoblastí vinařské oblasti Morava; zahrnuje celkem 3 530 hektarů vinic a 91 vinařských obcí. Podoblast je vyhlášená především bílými aromatickými víny. Skvělá vína dávají odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, výborná jsou také Rulandské bílé, šedé i modré, Pálava. V této degustaci se zaměříme právě na tato skvělá bílá a červená vína, ať už v rámci certifikace VOC Znojmo nebo jiných, také zajímavých odrůd z produkce vinařství VOC Znojmo.

04. 11. Vinařství THAYA - vstupenky zde

THAYA je nově vznikající vinařství. Není to však vinařství, které nemá historii. THAYA vznikla transformací vinařství Trávníček a Kořínek, které má své místo na vinařské scéně světové i domácí. Jméno se mění, avšak filozofie a přístup zůstává.

18. 11. Vinařství VINO HORT - vstupenky zde

VINO HORT je jedno z mála tuzemských vinařství, které hrozny nakupuje od špičkových vinohradníků. Důraz je kladen zejména na odrůdu, polohu, výběr zdravé suroviny s vyšším obsahem cukru a nižší výnosností keře. VINO HORT je známé pro svá kvalitní a oceňovaná vína, mezi která patří zejména výborná vína růžová.

02. 12. Vinařství Sonberk - vstupenky zde

Vinařství unikátní architektury, postavené uprostřed vlastních vinohradů nedaleko Mikulova a Pálavy, známých již z XIII století a dodávající víno na pražský hrad již v roce 1522. Produkuje originální, co nejpřírodnější bílá přívlastková a speciální vína výhradně z vlastních hroznů. Filozofií zaručující úspěch a vysokou kvalitu je dokonalé využití jedinečnosti vinohradu kombinované s přísně redukovanou, dělenou ruční sklizní, gravitační technologií, rukopisem talentovaného sklepmistra a dlouhodobými investicemi, které dokážou spojit tradici se současností.

16. 12. Vinařství Piálek & Jäger - vstupenky zde

Původem tohoto vinařství jsou dvě rodiny zajímající se o výrobu vína s tradicí od 50 let minulého století. Dnes jsou tyto rodiny spojeny vinařstvím dvou Kamarádu Kamila Piálka a Jardy Jägra. Vinařství hospodaří na vlastním vinohradu na Kraví hoře. Celková produkce vinařství je zhruba 40 000 lahví ročně. Vína jsou vyráběna za použití nejmodernějších technologií, ale spojují se zde i zkušenosti a klasické postupy získané od předků. Největším úspěchem dvou kamarádů je ocenění bronzovou medailí na velké mezinárodní výstavě Decanter 2012 v Londýně.

13. 01. Vinařství VINO Vaněk - vstupenky zde

Rodinné vinařství Jana Vaňka vzniklo v roce 1995. V současnosti obhospodařuje a zpracovává hrozny z 4,5 ha vlastních vinic, které se nachází ve viničních tratích U sv. Urbana a Dívčí hora. Filozofií vinařství je skloubit šetrné zpracování hroznů moderními technologiemi s následnou tradiční vinifikací vína a dřevěných sudech