DEGUSTACE

Kalendář nadcházejících degustací na období podzim 2022!
degustace se konají vždy od 18:30 hodin 
 

22. 09. Vinařství Špalek - vstupenky zde

Rodinné vinařství, které od roku 1970 vede František Špalek s rodinou, je vinařstvím, které klade důraz na kvalitu pěstování révy. Pěstování révy na trati Kraví hora a samotná výroba světově oceňovaných vín probíhá nově v BIO režimu, který zajišťuje pěstování podle pravidel ekologického zemědělství a vína tak získávají bohatší chuť a vůni.

06. 10. Vinařství Znovín Znojmo a Lechovice - vstupenky zde

Znojemská podoblast je jednou ze čtyř podoblastí vinařské oblasti Morava; zahrnuje celkem 3 530 hektarů vinic a 91 vinařských obcí. Podoblast je vyhlášená především bílými aromatickými víny. Skvělá vína dávají odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, výborná jsou také Rulandské bílé, šedé i modré, Pálava.

20. 10. Vinařství Ampelos - vstupenky zde

Tradiční stálice Vinařství Ampelos opět přijíždí do VinVinu. Ve čtvrtek 20. 10. nám budou představeny novinky z produkce této znojemské šlechtitelské stanice. Mezi nejzajímavější vína tohoto vinařství tradičně patří vinařství Veltlínské zelené, Sauvignon a Ryzlink rýnský. Ampelos tradičně představuje i méně známé odrůdy.

03. 11. Vinařství Sonberk - vstupenky zde

Vinařství unikátní architektury, postavené uprostřed vlastních vinohradů nedaleko Mikulova a Pálavy, známých již z XIII století a dodávající víno na pražský hrad již v roce 1522. Produkuje originální, co nejpřírodnější bílá přívlastková a speciální vína výhradně z vlastních hroznů.

24. 11. Vinařství VINO HORT - vstupenky zde

VINO HORT je jedno z mála tuzemských vinařství, které hrozny nakupuje od špičkových vinohradníků. Důraz je kladen zejména na odrůdu, polohu, výběr zdravé suroviny s vyšším obsahem cukru a nižší výnosností keře. VINO HORT je známé pro svá kvalitní a oceňovaná vína, mezi která patří zejména výborná vína růžová.

08. 12. Vinařství Vinice Hnanice - vstupenky zde

Opět k nám dorazí zástupce tradičního člena VOC Znojmo Vinice Hnanice, aby nám představil, jak novinky v produkci vinařství, tak tradiční a osvědčené odrůdy. V nedávné minulosti se totiž vinařství pyšnilo mnoha oceněními, taakže jistě lze očekávat zajímavé kousky i na této degustaci. Vinařství začínalo jako pěstitel vinné révy, které zprvu dodávalo révu vinařstvím jako Znovín Znojmo. Dnes vinařství hospodaří na 270 ha vinic ve třech vinařských obcích. Všechny vinice jsou obhospodařovány integrovanou produkcí a dokonce vinice na území obce Hnanice leží v ochranném pásmu Národního parku Podyjí.

15. 12. Cesta po Itálii - vstupenky zde

Jako poslední předvánoční degustace nás čeká výběr italských vín, kdy budeme cestovat po vybraných vinicích apeninského poloostrova. Cestu od severu na jih a z východu na západ si pro nás připravil jeden z předních dovozců italských vín VINO MARKUZZI. 

19. 01. Degustace Tour de World no.2 v angličtině - vstupenky zde

Discovering a beautiness of the famous wines from the world best regions.

We can expect tasting of 7 wine samples and with each one the degustation refreshment will be served. Special menu and wine degustation list will be announced soon.

02. 02. Vinařství Vino Vaněk - vstupenky zde

Rodinné vinařství Jana Vaňka vzniklo v roce 1995. V současnosti obhospodařuje a zpracovává hrozny z 4,5 ha vlastních vinic, které se nachází ve viničních tratích U sv. Urbana a Dívčí hora.

16. 02. Degustace víno ve filmu i ve sklenici - vstupenky zde

Degustace bude pod taktovkou Dr. Ivana Tomka a ponese se v duchu známých českých a světových filmů, které se pojí s tématem vína, vinic a vinohradů. Dr. Ivan Tomek je častým průvodcem degustačních večerů u nás ve VinVinu a kromě vysoké odbornosti v oblastí vína je také přednášejícím na katedře FAMU - kombinace je to více než ověřená!